Op 1 april is in Klooster Wittem een ‘Dag van de Pelgrim’, een dag die in het teken staat van ontmoeting, uitwisselen van kennis en natuurlijk pelgrimeren.
’s Morgens is er een pelgrimswandeling (ca. 7 km) in de omgeving van het klooster. ’s Middags is er een lezing, verzorgd door ‘pelgrim zonder God’ Herman Vuijsje. Hij blikt terug op de ontwikkeling van ‘de camino’ (pelgrimsroute naar Santiago de Compostela), die hij vele jaren gevolgd heeft.
In de middagpauze is er gelegenheid om rond te kijken in Scala - de ontmoetingsruimte van het klooster - waar verschillende pelgrimsorganisaties zich presenteren. Er is koffie/thee of melk verkrijgbaar voor wie zelf een boterham bij zich heeft. Maar deelnemers aan de dag kunnen natuurlijk ook een lunch gebruiken bij een van de horecagelegenheden rondom het klooster.
Foto: p. Henk Erinkveld tijdens de Dag van de Pelgrim 2021
![]() | zaterdag 1 apr 2023 van 10:00 uur tot 15:30 uur |
![]() | receptie 043 4501741 of info@kloosterwittem.nl (voor ochtend, middag of beide) |
![]() | 5,-, alleen voor de lezing van Herman Vuijstje |
folder downloaden opslaan in eigen agenda |